У Рахунковій палаті вказали на проблеми з коронавірусним фондом

У Фонді боротьби з COVID-19 вже недостатньо коштів для реалізації 3-х бюджетних програм.

Як пише “Дзеркало тижня”, про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

За його словами, в липні уряд розподілив всі 66 млрд грн Фонду. Станом на 7 вересня 19,5 млрд грн використані. 

«За розрахунками фахівців Рахункової палати недостатньо коштів для реалізації 3-х бюджетних програм. Національна поліція – доплати поліцейським; Фонд загальнообов’язкового державного соцстрахування – допомога по частковому безробіттю; Мінсоцполітики – виплата допомоги на дітей ФОП, – підкреслив голова Рахункової палати. – Наприклад, залишок коштів за бюджетною програмою з виплати по частковому безробіттю – 480 млн грн (середньомісячні виплати – 560 млн грн). Для виплат у вересні коштів ще вистачить. А до закінчення карантину необхідно додатково 640 млн грн», – інформує прес-служба відомства.

Пацкан розповів, на що були витрачені кошти з Фонду: 8,9 млрд. грн – виплати по безробіттю і частковому безробіттю, на дітей ФОП, страхові виплати і матеріальна допомога медикам; 7,6 млрд. На дороги; 2,7 млрд. – доплати до зарплат в МВС, МОЗ, виконавчої служба та ін.; 262 млн грн – закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту.

Він додав, що на доплати працівникам Нацполіціі залишилося 6,5 млн. грн при щомісячній потребі до кінця карантину 374 млн грн.

Додатковий ризик своєчасному проведенню антикризових витрат – недонадходження до держбюджету. Так, за оперативними даними, в січні-серпні план надходжень загального фонду держбюджету не виконано на 49,3 млрд. Грн (4,8%).

Share

You may also like...