Росія прагне консервації конфлікту на Донбасі, – Гармаш

Представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш вважає, що Росія прагне законсервувати конфлікт на Донбасі. Росія, завершивши війну, втратить важелі впливу на Україну.

Про це він заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Як пояснив Гармаш, після припинення вогню на Донбасі, Москва зможе говорити про зняття санкцій та вимагати від України початку переговорів з представниками окупованих територій. 

“Але при всьому цьому це все одно залишатиметься проросійський анклав, там будуть збройні незаконні формування, якщо конфлікт законсервувати. Консервація конфлікту – це те, що є зараз, тільки не стріляють”, – наголосив він.

За його словами, у Москві зацікавлені саме у консервації конфлікту, і російський представник на переговорах Дмитро Козак має досвід такого ж сценарію у Придністров’ї.

“І фактично ось ці незаконні збройні формування, які зараз там є, будуть збережені фактично. Якщо конфлікт буде заморожено, то це аналог другої російської армії Придністров’я”, – додав Гармаш.

Він наголосив, що такий варіант найгірший для України.

“Тому що подібним чином нас поступово виведуть до того, що є в Придністров’ї, що ми зустрічатимемося з Пушиліним. Тому що це суб’єктивізація”, – підсумував він.

Share

You may also like...